Taksówkarz, znany szerzej jako Taxi Driver to doskonały przykład na to jak powinno odnawiać się filmy na blu-ray. Dokładniej chodzi o wydanie w steelbooku, które ukazało się trzeciego czerwca ubiegłego roku w  limitowanym nakładzie wydanym przez sklep Zavvi.com.

W wydaniu znajdziemy jedną płytę Blu-ray, zawierającą film i materiały dodatkowe. Wypada wspomnieć o jakości obrazu, który prezentuje się znakomicie. Jest to doskonały przykład jak powinien wyglądać odnowiony obraz filmu na tym nośniku. Oczywiście nie udało się uniknąć kilku scen, w których obraz traci na jakości i wygląda szorstko. Niemniej biorąc pod uwagę całość materiału z czystym sumieniem wystawiam 9 punktów na 10. Równie dobrze wypadają materiały dodatkowe, na szczególną uwagę zasługuje ponad godzinny Making Taxi Driver, oraz kilka innych materiałów w jakości HD.

Pytanie zatem czy opakowanie dotrzymuje kroku zawartości płyty? Według mnie zdecydowanie TAK.

Steelbook jest doskonale zaprojektowany.Cała szata graficzna utrzymana jest w szarych odcieniach, którym towarzyszy tytuł napisany żółtą, wybrzuszoną czcionką. Ponadto wypukłe są również okulary głównego bohatera. Świetna robota! Jak to często bywa przy steelbookach wydawanych przez sklep zavvi  i w tym wypadku zastosowano wypukłą ramkę na przedniej okładce.  Z tyłu kroku dotrzymuje nam główny bohater przechadzający się po jeden z  ulic Nowego Jorku. Ostatnim elementem jest oczywiście środek, który wpasował się idealnie szatę graficzną wydania.


Podsumowując, jest to bardzo udany zakup. Zarówno wykonanie samego opakowania jak i jakość transferu stoi tutaj na najwyższym poziomie. Z przyjemnością postawiłem wydanie Taksówkarza na półce i mogę go polecić każdemu kolekcjonerowi.Materiały Dodatkowe/ Special  Features:
1. Interactive Script to Screen
2.Original 1986 Audio Commentary
3. Audio Commentary
4. Martin Scorsese on Taxi Driver, HD, 16 minut
5. Producing Taxi Driver, HD, 9minut
6. God’s Lonely Man, HD, 21 minut
7. Influence and Appreciation: A Martin Scorsese Tribute, HD, 18 minut
8. Taxi Driver Stories, HD, 22 minuty.
9. Making Taxi Driver, 70 minut
10. Travis’ New York, HD, 6 minut
11. Travis’ New York Locations, HD, 4 minuty
12.Storyboard to Film Comparison, HD, 8 minut
13.Galleries

 

 

Podstawowe informacje:

Tytuł:Taxi Driver/ Taksówkarz
Data wydania: 3 czerwca 2013
Opakowanie: Steelbook
Ilość płyt: 1BD
Polska wersja językowa:  Nie
Nośnik: Blu-ray
Kraj: UK
Region: B
Audio: English,French, German
Subtitles: Arabic, Danish, Dutch, English, Finnish, French, German, Hindi, Norwegian, Swedish, Turkish
Studio: Sony Pictures Home Entertainment
Czas trwania: 114 minut


Moja Ocena:


Video:     9/10
Audio:     9/10
Extras:     9/10
Package:     9/10
Średnia:     9/10