Nowość w kolekcji #9 Taxi Driver Limited Edition Steelbook

Taksówkarz, znany szerzej jako Taxi Driver to doskonały przykład na to jak powinno odnawiać się filmy na blu-ray. Dokładniej chodzi o wydanie w steelbooku, które ukazało się trzeciego czerwca ubiegłego roku w  limitowanym nakładzie wydanym przez sklep Zavvi.com.

W wydaniu znajdziemy jedną płytę Blu-ray, zawierającą film i materiały dodatkowe. Wypada wspomnieć o jakości obrazu, który prezentuje się znakomicie. Jest to doskonały przykład jak powinien wyglądać odnowiony obraz filmu na tym nośniku. Oczywiście nie udało się uniknąć kilku scen, w których obraz traci na jakości i wygląda szorstko. Niemniej biorąc pod uwagę całość materiału z czystym sumieniem wystawiam 9 punktów na 10. Równie dobrze wypadają materiały dodatkowe, na szczególną uwagę zasługuje ponad godzinny Making Taxi Driver, oraz kilka innych materiałów w jakości HD.

Powrót do przeszłości #3 Terminator, Terminator 2 Limited Edition Box set VHS

Oba Terminatory Jamesa Camerona, to niewątpliwie ścisła czołówka filmów science fiction. Reżyserowi udało się  stworzyć doskonale zbilansowaną opowieść, z elementami kina akcji i nieco ambitniejszym przesłaniem. Trudno także szukać w świecie filmu, drugiego takiego przypadku, aby sequel okazał się równie wybitny, a w mojej ocenie nawet lepszy niż pierwsza część.

Grzechem było by pominięcie Arnolda Schwarzeneggera, który wykreował w Terminatorze swoją najlepszą rolę i wkradł się dzięki słynnej kwestii I’ll be back  na listę najsłynniejszych cytatów filmowych ostatnich 100 lat. Pomimo, że dzieła Camerona stanowią pewną zamkniętą całość, fani do dzisiaj nie mogą podarować reżyserowi, że porzucił swoje dziecko i nie zajął się trzecią częścią.

Najczęściej ściągane filmy i seriale 2013 roku

Można by długo dyskutować o moralnych aspektach piractwa, lecz nie jest to przedmiotem mojego dzisiejszego wpisu. Dzisiaj chciałbym przedstawić wam listę najczęściej piraconych seriali i filmów ubiegłego roku.

Jak zawsze, TorrentFreak podsumowuje rok publikując listę najczęściej piraconych filmów oraz seriali telewizyjnych w ciągu ostatnich dwunastu miesiący.